Hoppa till sidans innehåll

Gruppindelning

04 SEP 2016 13:03
Då var höstterminens indelningssim avklarat och grupperna fördelade.
  • Skapad: 04 SEP 2016 13:03

2016-08-29

HEJ ALLA SIMMARE!

NU HAR VI KÖRT IGÅNG. TRÄNARNA HAR KUNNAT SE OCH TRÄNA MED VÄLDIGT MÅNGA AV ER OCH KOMMIT TILL EN GRUPPINDELNING. SLUTSATSEN ÄR ATT VI KOMMER ATT KÖRA MED TVÅ STÖRRE GRUPPER DENNA TERMIN OCH ALLA TRE (MÖJLIGEN FYRA) TRÄNARE KOMMER ATT VARA MED TILL BÅDA GRUPPER. DESSUTOM HAR VARJE GRUPP HELA SIMBASSÄNGEN TILL FÖRFOGANDET. PÅ SÅ VIS FINNS DET MÖJLIGHETEN ATT TRÄNA LITE MER INTENSIVT MED NÅGRA FRÅN GRUPPEN IBLAND. OCH DE ”NÅGRA” KAN VARA OLIKA VID OLIKA TRÄNINGSTILLFÄLLE. FÖR ATT DET KAN VARA OLIKA SOM KAN VARA OLIKA BRA PÅ OLIKA SIMSÄTT…

SÖNDAGSGRUPPERNA, TRÄNARE: YAZAN, VALENTIJN, SEBAS
GRUPP B, KLOCKAN 16:10
ADAM MCDERMOTT, ALEKSANDRA KRAJEWSKA, ALEXANDER BECKIUS, ALICE JANSSON NORD, ALICE STANG
ASTRID DAVIDSON, EDVIN LÖFBERG JOH, ELLA NÄSETH, ERIK LANS, FELICIA KVANTENÅ, IBEN SCHOOTS, IRIS MCDERMOTT, JOAKIM SALO, LISA FORSDAHL, LUDVIG FORSDAHL, LUDWIG OLSSON, SEBASTIAAN SCHNEIDER, SELMA PERSSON, THEO OLSSON, WILLIAM ÖSTLIND, XAVIER SCHNEIDER,

GRUPP A, KLOCKAN 17:10
ALICE HEDKROK, ELISE LÖFBERG JOH, ELVIN REXEFJORD, ERIK ERVING, FELICIA ERIKSSON, FLORENCE SCHNEIDER, HUGO KOIVUMÄKI, JACOB MCDERMOTT, JORUNN BATS, LILLY TORNELL, LINN JOHANSSON, MADELAINE SCHNEIDER, MINA LYSTAD, MONA FRANSSON, NORA FORSDAHL, SAGA JONASSON, SARA ERVING, THELLA PERSSON, TILDA MILDH, TIM NIKLASSON,

OCH SÅ HAR FÖLJANDE BARNEN REDAN ANMÄLT SIG TILL TORSDAGSTRÄNINGEN.
TORSDAGSGRUPPEN, KLOCKAN 17:15-18:45, TRÄNARE: YAZAN
ALICE HEDKROK, (ELISE LÖFBERG JOHANSSON), FELICIA ERIKSSON, FLORENCE SCHNEIDER, HUGO KOIVUMÄKI
NORA FORSDAHL, SAGA JONASSON, TILDA MILDH, TIM NIKLASSON

DET REKOMMENDERAS STARKT FÖR BARN SOM HAR KOMMIT LITE LÄNGRE I SIMNINGEN OCH VILL SATSA MER PÅ ATT TÄVLA, ATT TRÄNA IAF TVÅ GÅNGER OM VECKAN. DET BETYDER INTE ATT DE SOM ÄR MED PÅ TVÅ TRÄNINGAR OM VECKAN SKA ALLTID TÄVLA. OCH INTE HELLER ATT BARN SOM TRÄNAR EN GÅNG OM VECKA FÅR INTE VARA MED PÅ TÄVLINGAR. HÖR BARA MED TRÄNARNA I FALL DU OCKSÅ ÄR INTRESSERAD I TORSDAGSGRUPPEN ELLER I TÄVLINGAR. VI KÖR IGÅNG ENLIGT DETTA SCHEMA NU PÅ SÖNDAG DEN 4:E SEPTEMBER, RESP. TORSDAG DEN 8:E SEPTEMBER. VI HAR INGA UPPEHÅLL UNDER HÖSTTERMINEN OCH AVSLUTAR MED KLUBBMÄSTERSKAPET PÅ SÖNDAGEN DEN 4:E DECEMBER.

OBS! KAN DU INTE KOMMA PÅ TRÄNINGEN, VAR SNÄLL OCH LÄMNA ÅTERBUD VIA SMS SENAST KLOCKAN 12 PÅ TRÄNINGSDAGEN (LÄGG GÄRNA NUMREN I TELEFONEN): YAZAN ALRAYES (073-742 29 75) – VALENTIJN SCHNEIDER (072-066 50 06) – SEBAS SCHOOTS (073-801 25 05)

HA EN VÄLDIGT KUL SIMTERMIN. MED VÄNLIGA HÄLSNINGAR,
STYRELSEN

Skribent: Jhonny Lystad
Epost: This is a mailto link

MSK_FLAGGA

Swisha

Postadress:
Melleruds SK - Simidrott
Per Hasselberg, Bolstad Prästgård 20
46466 Mellerud

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info